Akademia Rzygaczy   


Strona Główna
ZOO Akademii
Jestem stąd

Powyższe logo i hasło "Jestem stąd", którego autorami są Aleksander Masłowski (projekt) i Mikołaj Wierzbicki (koncepcja), jest znakiem , którego założeniem było zobrazowanie pewnej postawy względem Gdańska jako Ojczyzny, miejsca na ziemi, z którym wiążą się uczucia, zainteresowanie oraz konkretne działania podejmowane przez osoby, które czują się związane właśnie z Miastem. Postawa ta to aktywne działanie na rzecz gromadzenia i rozpowszechniania rzetelnych informacji o Gdańsku, głównie o jego przeszłości, a zatem logo stanowi coś na kształt godła, wyróżniającego w internetowym gąszczu przedsięwzięcia, które mieszczą się ramach działalności popularyzatorskiej, naukowej, społecznej i kulturalnej nakierowanej na promocję wiedzy o Gdańsku.

Ideą graficzną logo jest wpisanie kształtu sieci wodnej charakterystycznej dla historycznego centrum Miasta w odcisk linii papilarnych człowieka - przesłanie jest proste: Jestem stąd, więc nawet moje linie papilarne, które mnie identyfikują, są gdańskie.

Oto lista stron internetowych, które mają prawo posługiwać się logo "Jestem stąd":
Akademia Rzygaczy
Forum Dawny Gdańsk
Danzig online
Projekt Dolny Wrzeszcz

Używanie logo "Jestem stąd" bez zgody obu właścicieli jego praw autorskich stanowi naruszenie prawa. Zgodę na używanie logo uzyskać można wysyłając zapytanie drogą mailową na właścicieli logo, tj. jestemstad[małpa]rzygacz.webd.pl
Logo stanowi całość - ingerencja w jego kształt przez np. usunięcie napisu, bądź modyfikację innego elementu jest bezprawne.
© 2004-2009